buildit

НОВИНИ BUILDIT UKRAINE

Buildit Hub. VDC Roasting

Фінальний проект для учасників VDC Roasting в деталях

Команди-фіналісти VDC Roasting працювали над завданнями, що базувалися на проекті науково-дослідницького центру при ХНУМГ – BUILDIT HUB, концепт якого був створений безпосередньо для змагання. Проект був створений партнерами ГС “BUILDIT Ukraine” компанією Planit.

 

Buildit Hub. VDC Roasting

Що собою являє цей концепт?

Ескізною пропозицією нового навчального корпусу Харківського національного університету міського господарства ім. А.Н. Бекетова є 7 поверхова будівля каркасного типу, проектована як новий корпус. Будівля призначена для розміщення наукового хабу і лабораторій з закритим переходом в сусідній корпус на четвертому поверсі, а також з гостьовим паркінгом і вхідною групою на нульовому рівні. Особливістю будівлі є його уступчаста форма, за рахунок зменшення площі верхніх поверхів, що обумовлено близьким розташуванням сусіднього корпусу. Таким чином в міру зростання поверховості, збільшується відстань між будівлями.

Дане рішення покращує потрапляння денного світла в старий корпус. Одночасно з цим, фасад нового будинку має вітражне скло з тильної сторони, що забезпечує достатню кількість світла для лабораторій і приміщень корпусу. За рахунок ступінчастої форми будівля має дві покрівлі на проміжних рівнях, які є зеленими терасами, і призначені для відпочинку і занять студентів в теплу пору року. Нульовий рівень являє собою заглиблений на пів-поверху паркінг відкритого типу, а також велопарковки.

 

Buildit Hub. VDC Roasting

Вхідна зона розташована по центру нульового рівня і являє собою ліфтову групу, що забезпечує доступ безпосередньо до будівлі. Спочатку планування будівлі передбачається, як вільне, що покращує можливість варіантів організації необхідних приміщень і площ під потреби інституту. Одночасно з цим концепт враховує всі необхідні протипожежні вимоги і евакуацію. Фасади нового корпусу облицьовані фасадними панелями під камінь. Південний, східний і західний фасади будівлі мають часті вузькі вікна з вертикальним акцентом. Північний фасад виконаний в суцільному склінні, і концептуально відділений від інших фасадів будівлі.

Архітектура нового корпусу гармонійно вписується в існуючу навколишню забудову, а також доповнює загальний ансамбль університету.

 

НОВИНИ