buildit

VDC БЛОГ

Про лазерне сканування

Про Лазерне Сканування

Технологія лазерного сканування, що з’явилась не так давно, з кожним роком набуває заслужене визнання і затребуваність фахівців різних областей. Дана тенденція спостерігається і в Україні. Рішення широкого кола завдань і активний розвиток, як самих приладів, так і програмного забезпечення для обробки отриманих даних, сприяє цьому.

Наземне лазерне санування – це найбільш високопродуктивна і точна технологія для отримання просторових даних, що включає апаратну і програмну складову. Апаратна частина представлена ​​у вигляді різних лазерних сканерів. Дані пристрої можуть відрізнятися, як по призначенню, так і за принципом вимірювання відстані (імпульсний і фазовий метод). Імпульсний метод побудований на визначенні просторових координат точок поверхні об’єкту, за допомогою вимірювання відстані лазерним далекоміром. При кожному вимірі промінь далекоміра відхиляється від свого попереднього положення так, щоб пройти через вузол якоїсь уявної нормальної сітки, званою скануючою матрицею. Чим вище щільність точок матриці, тим вище щільність точок на поверхні об’єкту. Результатом є максимально повна і детальна інформація, що описує поверхню об’єкту сканування у вигляді хмари точок. Хмара точок – це масив точок, кожна з яких містить інформацію про своїх вимірах (Х, Y, Z) і колір.

 

Процес лазерного сканування

Висока швидкість отримання даних – візитна картка ЛЗ. У технічних характеристиках параметр швидкості сканування вказує на кількість вимірювань однієї точки за секунду. Але на практиці швидкість сканування об’єкту безпосередньо залежить від механізму зйомки. Швидкість сканування сучасних моделей лазерних сканерів складає від сотень тисяч до декількох мільйонів вимірювань в секунду.

Наступною, не менш важливою характеристикою, є час автономної роботи. На ранніх моделях автономність досягалася за допомогою підключення зовнішніх акумуляторів і становила в середньому 2,5 – 3 години. При цьому самі акумулятори були досить громіздкими і важкими. Всі сучасні моделі оснащені вбудованими акумуляторами, що дозволяють працювати не менше 4-х годин.

Важливо відзначити, що відсутність освітлення не впливає на якість результатів лазерного сканування. Зйомку можна проводити, як при яскравому світлі, так і при повній темряві.

 

Крім вище зазначеного, наземне лазерне сканування володіє також наступними перевагами по відношенню до інших способів отримання просторової інформації:

• відображення тривимірних даних в режимі реального часу, що дозволяють на етапі виробництва польових робіт визначити повноту зйомки;

• відсутність необхідності забезпечення сканування об’єкту з двох центрів проектування (стояння), на відміну від фотограмметричного способу;

• висока точність вимірювань;

• принцип дистанційного отримання інформації забезпечує безпеку виконавця при зйомці важкодоступних і небезпечних районів;

• висока продуктивність скорочує час польових робіт при створенні цифрових моделей об’єктів, що робить дану технологію більш економічно вигідною;

• висока ступінь деталізації;

• багатоцільове використання результатів лазерного сканування.

Як висновок можна зазначити, що за останні 15 років технологія лазерного сканування домоглася вагомих результатів на ринку послуг, доповнивши існуючі або замінивши застарілі рішення.

 

Інформацію про лазерне сканування підготували представники Навігаційно-Геодезичного центру.

НОВИНИ